Oblečení a potřeby pro vojáky

Výprodej armádních skladů

Armádní sklady po celé České republice jsou plné nepotřebné vojenské techniky, která je určena k prodeji. Jednou za rok nebo dva se tak prakticky kdokoli, kdo má opravdu zájem, může zúčastnit výprodeje, bazaru. Mimo vojenských vozidel si případní zájemci mohou zakoupit i různé typy profesionálních zbraní, vojenské bunkry a další armádní kousky. Máte-li opravdu zájem o některé armádní potřeby, rozhodně nezapomínejte, že pro zakoupení například zbraní, musíte mít speciální povolení.

Bez povolení nelze vybranou zbraň nebo jakýkoli prostředek, který je původně určen k boji – výjimku tvoří kolová technika a armádní vozidla, zakoupit. Speciální povolení vydává ministerstvo průmyslu a obchodu o zahraničním obchodu s vojenským materiálem. Mimo tohoto povolení ale musí zájemce navíc prokázat, že je držitelem zbrojní licence. To platí u velké většiny armádního materiálu, který se prodává jako celek, nikoli jako jednotlivé demontované části. Jisté podmínky jsou stanoveny i pro ty, které mají v úmyslu nadále se starými armádními zbraněmi obchodovat a to do zahraničních zemí.

V souvislosti se zakoupením armádní zbraně souvisí i podmínka, která je stanovena pro všechny případné budoucí majitele zbraně. Zakoupenou zbraň je nutné do pevně stanoveného data řízeně zlikvidovat nebo ji vyvézt z České republiky. Na aukcích nebo v armádních bazarech lze ale samozřejmě zakoupit i zbraně, které si lze po splnění podmínky ponechat.

Případní návštěvníci by si měli dát pozor na to, jaký bazar nebo armádní aukci plánují navštívit. Na některých aukcích už jen za vstup do prostoru musíte zaplatit i tisíc korun. Nevýhodné je to tak zejména pro ty, kdo se chtějí na techniku jen podívat zblízka.

 

Komentáře jsou uzavřeny.