Oblečení a potřeby pro vojáky

Vojenská technika na prodej

Armáda by se jen velmi těžko obešla bez vojenské techniky a to jak pásových, tak i kolových vozidel. Prakticky každý rok je pořádána vojenská burza, na které je možné zakoupit nejen technické stroje, ale i například zbraně, které byly nahrazeny v armádě těmi lepšími. Na armádních burzách se tak pravidelně prodá i několik stovek vojenského vybavení a to jak toho funkčního, tak i toho zcela nepoužitelného.

Vojenskou techniku si ale nemůže podle zákona zakoupit jen tak někdo. Právo na zakoupení jakékoli techniky, ať už jde o vozidla, tanky nebo zbraně, si mohou zakoupit pouze podnikatelé, firmy nebo fyzické osoby, které jsou držiteli živnostenského oprávnění.

Pro některou techniku navíc platí i určitá pravidla, která se musí dodržovat – například u některých vojenských zbraní platí podmínka, že jejich majitel je musí do určitého data buď správně zlikvidovat a to zcela podle předpisů, nebo je vyvézt ze země. Profesionální armádní zbraně se ale v žádném případě nesmí nacházet na území České republiky. Naopak pro vojenskou kolovou nebo pásovou techniku platí, že se na území naší republiky nacházet může.

Veškerá technika je prodávána zcela bez pohonných hmot, technických průkazů a navíc i jiných kapalin, díky kterým je vozidlo nepojízdné. Přímo na burze se navíc můžete plně seznámit s technickým staven armádního vozidla – na burze najdete i takové stroje, které jsou zcela nepojízdné. V případě některých burz je nutno předem uhradit vstupné, které může dosahovat částky i několik tisíc korun. Díky tomu se tak burza vyhne návštěvníkům, kteří nemají zájem o koupi, ale pouze se chtějí podívat na pravé armádní vybavení.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Vojenská technika a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.