Oblečení a potřeby pro vojáky

Vojenská výstroj

Bez spolehlivé vojenské výstroje by se jen velmi těžko obešel kdejaký příslušník armády. Vojenská výstroj je slovní spojení, které zahrnuje prakticky vše, na co si jen vzpomenete. Vojenská přilba, veškeré oblečení a obuv, vojenský batoh, rukavice nebo chrániče, které jsou v posledních letech opravdu velmi používány stejně jako například vojenské brýle, které musí bránit oči a oční okolí za každých okolností a v jakémkoli počasí.

Spodní část oblečení je pochopitelně velmi důležitá, ale správný voják se rozhodně neobejde bez taktické vesty, do které je možné uložit veškerou munici, náhradní zásobníky, lahev s pitím nebo drobnosti, bez kterých se voják zkrátka v terénu neobejde. Obecně se taktické vesty rozdělují podle provedení – modulární a nemodulární vojenské vesty. Rozdíl je zejména v tom, jaké je rozmístění jednotlivých kapes. Nemodulární vesty mají pevně našité kapsy, čemuž se většina armádních příslušníků snaží vyhnout. Kvalitní taktické vesty nejsou rozhodně nijak levnou záležitostí, ale i tak lze taktické vesty zakoupit poměrně levně, pokud budete vybírat například v bazarech.

Vojenská výstroj by měla být vždy kompletní a žádný voják by rozhodně neměl vynechávat jakékoli drobnosti. Nelze zapomínat ani na helmu a brýle, které ochrání nejen hlavu, ale i okolí očí. Během mise nebo tvrdého výcviku dostávají vojáci pořádně do těla a každá partie musí být dokonale chráněna. Kvalitní výstroj je navíc nutné vybírat i podle použitých materiálů na výrobu. Máte-li k dispozici kvalitní materiály, rozhodně se nemusíte obávat investovat i daleko vyšší částky.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Armádní potřeby a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.