Oblečení a potřeby pro vojáky

Vojenské boty

Obecně je velmi dobře známo, že vojenská obuv je daleko kvalitnější a odolnější, než jakákoli klasická obuv nebo oblečení na běžné nošení.

Není se v zásadě čemu divit, protože vojáci často musí odolávat daleko obtížnějším podmínkám a to nejen během plánované mise, ale i například při výcviku, kterému se rozhodně nevyhne žádný armádní příslušník. Bez vojenských bot zkrátka vojáci nedají ani ránu.

Vojenskou obuv je možné vybírat v první řadě podle materiálů, kožené, nylonové nebo kombinace obou materiálů. Ani jedna z uvedených variant není na škodu, jednotlivé materiály pochopitelně mají svá pro a proti. Bude-li vám obuv dokonale sedět, rozhodně se zakoupením neváhejte. Ani jeden typ vojenské obuvi se rozhodně neobejde bez různých vychytávek, pro které jsou vojenské boty specifickým druhem obuvi.

Jednak jsou to prodyšné membrány, díky kterým má obuv schopnost dýchat za každých podmínek. Díky membránám se přímo v obuvi nedrží vlhkost, obuv snadno schne a přináší tak svému nositeli pohodlí pro chodidla. Pozor byste si měli dávat hlavně na to, jak moc je obuv tvrdá a jak moc má tvrdou podrážku.

Kvalitní vojenská obuv by měla být vysoká buď po kotník, ale v případě, že v obuvi pravidelně vyrážíte do terénu, rozhodně volte obuv daleko vyšší. Obecně platí, že vojenská obuv by měla být vysoká alespoň nad kotníky. Pevnost a tvrdost obuvi zajišťuje, že bude noha za každých okolností dokonale fixována a ochráněna i ve velmi náročném terénu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Armádní obuv a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.