Oblečení a potřeby pro vojáky

Měsíční archív: Listopad 2014

Armádní pouštní boty

Armádní pouštní boty by měly být v prvé řadě pevné a kvalitní, neboť poušť je samozřejmě poměrně nehostinným prostředím, takže boty musí něco vydržet.

Jestliže se budete chtít na nějaké armádní pouštní boty podívat, můžete se mrknout do různých internetových obchodů, které se zabývají prodejem vojenského oblečení, a kterých na internetu naleznete poměrně veliké množství.

Jeden z velice oblíbených obchodů naleznete na internetové adrese top-armyshop.cz.

Pokud bychom se tedy měli bavit konkrétně o obuvi, tak velice oblíbeným produktem jsou zde pouštní boty s označením US Army Speed Lace Mil-Tec. Jedná se o celoprošívané boty, které jsou vyrobeny z kvalitní přírodní ušně, který je kombinovaný s velice pevným a kvalitním materiálem.

Jedná se obuv, která je ještě stále používány americkými armádními jednotkami. Boty jsou speciálně vyztužené pryžovou podeševí, což zabraňuje průniků ostřejších předmětů. K dispozici je také vkládací stélka do bot, která by měla zajišťovat při nošení velice dobré mikroklima a velice rychle absorbovat vlhkost.

Na podrážce naleznete dezén, který zabraňuje uklouznutí, přičemž celkově zaručuje podrážky pružný a pohodlný došlap. Obuv můžete tedy používat jak při extrémním nasazení, tak také ve standardních polních podmínkách.

Vložil Armádní obuv | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Německé armádní uniformy a výstroj

Jestliže se zajímáte o německou armádu a všechno kolem ní, tak není určitě od věcí si zakoupit krásnou knížku s názvem Německé armádní uniformy a výstroj, kterou napsal spisovatel Sanchez Cardona. Kniha vyšla v roce 2010, přičemž v prodeji v České republice je od devatenáctého července roku 2011. Celkově má 176 stran.

V knize naleznete celkově čtyři sta padesát unikátních a krásných fotografií, které mají za úkol dokumentovat nejdůležitější součásti armádních německých uniforem, které byly používány německou pozemní armádou v rozmezí let 1933 a 1945.

K obrázkům jsou samozřejmě doplněny odborné texty, které se opírají o materiály uzmuté z mnoha historických pramenů. Čtenář tak může dokonale nahlédnout do této tématiky. Fotky a texty jsou řazeny chronologicky, takže půjdete pěkně postupně od začátku do konce války.

Knihu můžete najít v mnoha internetových obchodech, přičemž její cena se v současné době pohybuje zhruba kolem dvou set padesáti korun.

Vložil Pro vojáky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenské hodnosti

Vojenská hodnost definuje pravomoci a postavení vojáka v celkové hierarchii armády. Pokud jsou dva vojáci na stejné hodnosti, tak v drtivé většině případů rozhoduje to, který z nich je ve vojenské službě delší dobu.

Pokud se dostanete na vyšší vojenskou hodnost, tak dojde k povýšení, pokud je vám naopak vyšší hodnost odebrány, tak dojde k takzvané degradaci. Od prvního ledna roku 2011 jsou v armádě České republiky vojáci rozděleni do hodnostních sborů dle hodností takto (od nejnižší po nejvyšší):

Mužstvo:

  • vojín
  • svobodník

Poddůstojníci:

  • desátník
  • četař
  • rotný

Sbor praporčíků:

  • rotmistr
  • nadrotmistr
  • praporčík
  • nadpraporčík
  • štábní praporčík

(Celý příspěvek…)

Vložil Pro vojáky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vojenský stan

Vojenské stany můžete zakoupit v různých specializovaných kamenných obchod, které se zabývají prodejem tohoto typu sortimentu. Jestliže žádný takový obchod ve vaší lokalitě nemáte, tak se samozřejmě můžete podívat do nějakých internetových obchodů, kterých je také veliké množství.

Jeden z velice oblíbených internetových obchodů s vojenskou tématikou naleznete na internetové adrese army-shop.cz. Obchod je provozovaný společností s ručením omezeným General Army, která na tomto trhu funguje již od roku 1992.

Za tuto dobu si stihla vybudovat opravdu silné postavení na trhu s množstvím spokojených zákazníků. Společnost provozuje také kamenné obchody, takže pokud máte blízko do Frýdku Místku nebo do Ostravy, tak se na zboží můžete přijít podívat osobně.

Jestliže se tedy podíváte na oficiální stránky eshopu, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které jsou rozděleny do mnoha přehledných kategorií. Jedná se například o Baterky, Batohy, Celty, Helmy, Kamuflážní potřeby, Košile, Kompasy, Lana nebo třeba Stany. Stany zde naleznete jak menší, například pro dvě osoby, tak také samozřejmě větší, například až pro deset osob.

Od velikosti, značky a kvality se pak odvíjí samozřejmě cena stanu, která může být ve výsledku opravdu poměrně vysoká. Není se však čemu divit, neboť takové stany musejí být kvalitní, aby zvládli i ty nejtěžší podmínky.

Vložil Prodej armádní techniky | Štítek , , , , , | Zanechat komentář

Vojenská výstroj

Vojenská výstroj by se měla samozřejmě vyznačovat svou kvalitou a odolností i v nejtvrdších podmínkách. Na českém internetu existuje veliká spousta internetových obchodů, které se zabývají prodejem takového typu sortimentu.

Jeden z největších a mezi uživateli nejoblíbenějších naleznete na internetové adrese armypoint.cz. Tento internetový obchod je provozovaný akciovou společností STV Group, která byla založena v roce 2000. Společnost v tomto roce bezprostředně navázala na činnost předchozí společnosti s názvem STV  Praha, která fungovala na tomto trhu dokonce již od roku 1994.

Kromě výroby a prodeje vojenského materiálu společnost provozuje dokonce také například vlastní závody na likvidaci munice a tak podobně. Je tedy schopna manipulovat, opravovat, skladovat a likvidovat drtivou většinu všech typů konvenční munice. Pokud se podíváte na oficiální stránky této společnosti, tak po levé straně naleznete seznam všech produktů, které můžete zakoupit.

Všechny produkty jsou samozřejmě rozděleny do mnoha přehledných kategorií podle typu. Jedná se například o nože a bodáky, polní kuchyně, army modely, paralyzéry, vojenská technika, repliky zbraní, vojenské stany, pyrotechnika, radiokomunikace a spousta dalšího.

Jestliže si nebudete u oblečení jisti velikostí, tak je zde k dispozici přehledná tabulka velikostí pro obuv a klasické dámské/pánské oděvy.

Vložil Vojenské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář