Oblečení a potřeby pro vojáky

Měsíční archív: Prosinec 2013

Army shop

V obchodech s armádním oblečením lze zakoupit prakticky vše, na co si jen v rámci armádního vybavení vzpomenete. Vojenské oblečení a veškeré vybavení na misi i pro vojenský výcvik, drobnou armádní techniku nebo potřeby a pomůcky, bez kterých by se vojáci obešli asi jen velmi těžko.

Prodejen s vojenskými potřebami se v České republice najde i několik desítek. A nejde přitom jen o kamenné pobočky, ve kterých je vhodné vybírat zejména vojenské oblečení, ale i o online e-shopy, kde je mnohdy podstatně větší výběr a sortiment je daleko rozsáhlejší. Vybrané zboží si ale nemůžete předem vyzkoušet, což je značnou nevýhodou a to zejména při výběru armádního oblečení.

Dokonce i některé vojenské drobnosti je vhodné předem osahat a zjistit například, jak dobře padnou do ruky. V armádních obchodech je možné zakoupit jak oblečení a veškeré potřeby, ale i armádní stany a spacáky, všechny nezbytnosti pro výcvik, do terénu i na misi. Zkrátka a dobře vše, na co si jen v rámci armádního vybavení vzpomenete.

Nelze samozřejmě zapomínat ani na armádní techniku, kterou je možné zakoupit zejména na vojenských burzách. Burzy jsou pořádány jak volně na internetu a zboží je zprostředkováváno prostřednictvím inzerce od různých osob, jež mají doma k dispozici vojenský materiál, nebo rovnou vojenskou jednotkou, která se potřebuje zbavit některého armádního materiálu nebo majetku. Oba dva typy burz a inzercí jsou u nás velmi využívány a mají velký úspěch.

Vložil Prodej armádní techniky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Army burza

Máte zájem o některé profesionální armádní vybavení? Nebo naopak některé máte v zájmu prodat a nevíte kde? Výhodně zpeněžit se dá v dnešní době opravdu ledacos, a pokud nevíte kde inzerovat, rozhodně se spolehněte na army burzu, kde je pro vaše armádní potřeby místo vždy. Na burze si můžete pořídit prakticky vše, na co jen pomyslíte. Od vojenského oblečení až po armádní techniku. Zkrátka a dobře vše, co je specifické pro vojenskou službu a vykonávání této práce.

V současné době je provozováno hned několik internetových stránek, na kterých můžete libovolně inzerovat nebo nakupovat.

V případě, že se jedná o vojenskou techniku, je nutné, aby bylo vše v souladu se zákonem a proto není na škodu, abyste si předem pročetli podmínky pro inzerci i nakupování, abyste se vyhnuli případným nepříjemnostem. V případě, že si s některým zbožím nevíte rady, vždy máte možnost obrátit se na správce webu, který vám velmi ochotně prostřednictvím e-mailu odpoví.

Za určitých podmínek se ale můžete samozřejmě zúčastnit i army burzy, která je veřejná, určená zejména pro podnikatele a živnostníky. Máte-li skutečně zájem o některé profesionální armádní vybavení, neváhejte. Armádní burzy se navíc můžete zúčastnit za poplatek, který může být až okolo dvou tisíc korun.

Zavítáte-li na burzu osobně, můžete bez problémů shlédnout jednotlivé armádní kousky osobně, informovat se o jejich funkčnosti a v případě, že jde o armádní techniku, tak i o jejich technickém stavu.

Vložil Prodej armádní techniky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenská technika na prodej

Armáda by se jen velmi těžko obešla bez vojenské techniky a to jak pásových, tak i kolových vozidel. Prakticky každý rok je pořádána vojenská burza, na které je možné zakoupit nejen technické stroje, ale i například zbraně, které byly nahrazeny v armádě těmi lepšími. Na armádních burzách se tak pravidelně prodá i několik stovek vojenského vybavení a to jak toho funkčního, tak i toho zcela nepoužitelného.

Vojenskou techniku si ale nemůže podle zákona zakoupit jen tak někdo. Právo na zakoupení jakékoli techniky, ať už jde o vozidla, tanky nebo zbraně, si mohou zakoupit pouze podnikatelé, firmy nebo fyzické osoby, které jsou držiteli živnostenského oprávnění.

Pro některou techniku navíc platí i určitá pravidla, která se musí dodržovat – například u některých vojenských zbraní platí podmínka, že jejich majitel je musí do určitého data buď správně zlikvidovat a to zcela podle předpisů, nebo je vyvézt ze země. Profesionální armádní zbraně se ale v žádném případě nesmí nacházet na území České republiky. Naopak pro vojenskou kolovou nebo pásovou techniku platí, že se na území naší republiky nacházet může.

Veškerá technika je prodávána zcela bez pohonných hmot, technických průkazů a navíc i jiných kapalin, díky kterým je vozidlo nepojízdné. Přímo na burze se navíc můžete plně seznámit s technickým staven armádního vozidla – na burze najdete i takové stroje, které jsou zcela nepojízdné. V případě některých burz je nutno předem uhradit vstupné, které může dosahovat částky i několik tisíc korun. Díky tomu se tak burza vyhne návštěvníkům, kteří nemají zájem o koupi, ale pouze se chtějí podívat na pravé armádní vybavení.

Vložil Vojenská technika | Štítek , , | Zanechat komentář

Armádní oblečení

Voják se už na první pohled pozná hlavně podle oblečení. Ať už to je oblečení v maskáčovém stylu nebo v klasickém armádním, každý rozhodně podle oblečení pozná vojáka. Bez vojenského oblečení zkrátka armádní příslušníci nedají ani ránu. Armádní oblečení je navíc velmi široký pojem, který zahrnuje například vojenské boty, taktické vesty, armádní kalhoty s velkým množstvím kapes, armádní spacáky nebo batohy, bez kterého by se voják během mise nebo několikadenního výcviku rozhodně neobešel.

Armádní oblečení je možné zakoupit jak v kamenných prodejnách, tak i v různých e-shopech na internetu. Vždy je ale vhodné, abyste se při výběru zaměřili na skutečně profesionální oblečení určené pro příslušníky armády.

Armádní oblečení je vyrobeno tak, aby spolehlivě odolávalo vysoké zátěži, výkyvům počasí i těm nejnáročnějším podmínkám, kterým se nejen během mise, ale i například při náročném výcviku, voják rozhodně nevyhne.

U armádního oblečení a jakéhokoli vybavení se můžete absolutně spolehnout nejen na kvalitní materiály – pochopitelně od toho se odráží i pořizovací cena veškerého vojenského vybavení, ale i na moderní technologie, které jsou použity při výrobě. Armádní oblečení navíc velmi dobře vypadá a lze jej nosit i zcela běžně dokonce i mimo službu.

Kupujete-li armádní oblečení, rozhodně si jej předem vyzkoušejte, abyste snadno zjistili, jak dobře vám sedí nejen po stránce velikostní, ale zda vám vyhovují i materiály, které jsou použity na výrobu.

Vložil Pro vojáky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenské nože

Vojenské nože rozhodně nejsou jen tak ledajaké nože. Jiný nůž si vezmete na namazání chleba, jiný na výlet do přírody a jiný zase na vojenskou misi, při které byste si s klasickým kuchyňským nožem vystačili jen velmi těžko. Vojenské nože jsou velmi ostré, kvalitní a praktické. Volba ale není jen o vojenském noži, ale i o jeho speciálním krytu, díky kterému se za žádných okolností nemůžete během výcviku nebo mise, o nůž poranit. Co se týče výběru kvalitního nože, měli byste brát ohled na to, že čím tvrdší ocel je použita na výrobu čepele, tím kvalitnější nůž je a jeho životnost je mnohonásobně delší. Nůž se sice bude daleko hůř brousit, ale zato vám vydrží velmi dlouho.

Naprostou samozřejmostí je, aby byla ocel zcela nerezová. Svou roli pochopitelně hraje i cena, která může u skutečně kvalitních nožů dosahovat i několika tisíců korun. Každý budoucí uživatel vojenského nože by si měl předem ujasnit, o jaký typ nože má vlastně zájem. V současné době je navíc možné vybírat i podle několika výrobců armádních nožů, kteří jsou ve svém oboru skutečnými špičkami. Velmi podstatným faktorem je, aby měl armádní nůž pojistku. Armádní nůž bez kvalitní pojistky by se mohl snadno při práci s nožem zavřít a tak způsobit skutečné potíže a to nejen ty zdravotní. Na kvalitu pojistky byste proto měli brát opravdu velký zřetel.

Nezapomínejte ani na váhu nože, která sice není nijak výrazně podstatnou záležitostí, ale i tak byste měli na věci tohoto typu brát ohled.

Vložil Armádní potřeby | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vojenská výstroj

Bez spolehlivé vojenské výstroje by se jen velmi těžko obešel kdejaký příslušník armády. Vojenská výstroj je slovní spojení, které zahrnuje prakticky vše, na co si jen vzpomenete. Vojenská přilba, veškeré oblečení a obuv, vojenský batoh, rukavice nebo chrániče, které jsou v posledních letech opravdu velmi používány stejně jako například vojenské brýle, které musí bránit oči a oční okolí za každých okolností a v jakémkoli počasí.

Spodní část oblečení je pochopitelně velmi důležitá, ale správný voják se rozhodně neobejde bez taktické vesty, do které je možné uložit veškerou munici, náhradní zásobníky, lahev s pitím nebo drobnosti, bez kterých se voják zkrátka v terénu neobejde. Obecně se taktické vesty rozdělují podle provedení – modulární a nemodulární vojenské vesty. Rozdíl je zejména v tom, jaké je rozmístění jednotlivých kapes. Nemodulární vesty mají pevně našité kapsy, čemuž se většina armádních příslušníků snaží vyhnout. Kvalitní taktické vesty nejsou rozhodně nijak levnou záležitostí, ale i tak lze taktické vesty zakoupit poměrně levně, pokud budete vybírat například v bazarech.

Vojenská výstroj by měla být vždy kompletní a žádný voják by rozhodně neměl vynechávat jakékoli drobnosti. Nelze zapomínat ani na helmu a brýle, které ochrání nejen hlavu, ale i okolí očí. Během mise nebo tvrdého výcviku dostávají vojáci pořádně do těla a každá partie musí být dokonale chráněna. Kvalitní výstroj je navíc nutné vybírat i podle použitých materiálů na výrobu. Máte-li k dispozici kvalitní materiály, rozhodně se nemusíte obávat investovat i daleko vyšší částky.

Vložil Armádní potřeby | Štítek , , , , | Zanechat komentář