Oblečení a potřeby pro vojáky

Měsíční archív: Listopad 2013

Vojenské odznaky

Vojenské odznaky jsou velmi významné nejen pro jejich vlastníky, ale i například pro faleristy. Faleristika je obor, který se především zabývá studií a poznáváním odznaků, řádů a historickými i současnými vyznamenáními. Vojenské odznaky jsou k dispozici především na internetu, v inzerci, která je přístupná pro každého.

Vojenské odznaky, pokud jde o ty nejvýznamnější, většinou svými majiteli prodávány nejsou. A když už ano, jde o prodej právě na internetu nebo jsou odznaky prodávány případnými dědici, kteří nevědí, co s takovými odznaky dělat.

Raději je proto zpeněží. Některé vojenské odznaky nemají prakticky žádnou finanční hodnotu, některé jsou na tom ale právě opačně a lze je prodat za opravdu velmi slušné částky.

Jak již bylo zmíněno, některé odznaky, řády a vyznamenání nemají prakticky žádnou finanční hodnotu, ale existují i takové, o jejichž majitelích nenajdete sebemenší zmínku, velmi dobře je známo, že u nás v republice jsou a jejich cena je doslova nevyčíslitelná. Jde o řády Bílého lva, který uděloval T. G. Masaryk nebo E. Beneš a jde o nejvyšší možné vyznamenání, které bylo v téže době možné získat. Řády Bílého lva se dělí na řády, které jsou udělovány buď cizincům, kteří se zasloužili o dobro naší země nebo vojákům, kteří ochotně chránili naši zem. Jednotlivých řádů, které navíc ani nemusejí spadat mezi lví řády, najdete v České republice opravdu mnoho.

Vložil Pro vojáky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vojenské kalhoty

Vojenské kalhoty jsou rovněž jedním z kusů oblečení, bez kterého by se voják jen velmi těžko obešel. Kalhoty totiž není možné pořídit jen tak ledajaké. Velmi kvalitní vojenské kalhoty navíc seženete už za 1 000,- Kč a více. V klasických obchodech s oblečením velmi snadno seženete například kalhoty ve vojenském stylu a maskáčovým vzorem. V tomto případě se ale rozhodně nejedná o klasické vojenské kalhoty, které by co do kvality dosahovaly takových rozměrů. Kvalitní vojenské kalhoty, které skutečně budou vynikat nejen svou dlouhou životností, ale i kvalitními materiály a těmi nejlepšími vlastnostmi, seženete předem v prodejnách zaměřujících se na armádní vybavení a oblečení.

Vojenské kalhoty je vhodné předem vyzkoušet, proto byste se měli vyhnout nakupování v různých e-shopech, ačkoli je to velmi pohodlné a časově nenáročné. Správné vojenské kalhoty by měly svému nositeli dokonale sedět a to především beztoho, aniž by byly přichyceny páskem. Sedět by kalhoty měly jak v pase, tak i na délku a nadále by se neměly zkracovat. V poslední době se ale nemluví jen o kvalitních vojenských kalhotách, ale například i o vojenských kombinézách, které jsou stejně kvalitní a častěji využívané dokonce i v terénu. Kombinézy jsou navíc vyráběny tak, aby je bylo možné nosit jak během chladných zimních dní, tak i během léta.

Všechny vojenské kalhoty jsou vybaveny kvalitními, většími i menšími kapsami a to většinou po celé délce kalhot.

Do jednotlivých kapes je tak možné snadno uložit některé drobnosti, které je potřeba mít při ruce kdykoli a netřeba je ukládat například do vojenského batohu.

Vložil Vojenské oblečení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenské boty

Obecně je velmi dobře známo, že vojenská obuv je daleko kvalitnější a odolnější, než jakákoli klasická obuv nebo oblečení na běžné nošení.

Není se v zásadě čemu divit, protože vojáci často musí odolávat daleko obtížnějším podmínkám a to nejen během plánované mise, ale i například při výcviku, kterému se rozhodně nevyhne žádný armádní příslušník. Bez vojenských bot zkrátka vojáci nedají ani ránu.

Vojenskou obuv je možné vybírat v první řadě podle materiálů, kožené, nylonové nebo kombinace obou materiálů. Ani jedna z uvedených variant není na škodu, jednotlivé materiály pochopitelně mají svá pro a proti. Bude-li vám obuv dokonale sedět, rozhodně se zakoupením neváhejte. Ani jeden typ vojenské obuvi se rozhodně neobejde bez různých vychytávek, pro které jsou vojenské boty specifickým druhem obuvi.

Jednak jsou to prodyšné membrány, díky kterým má obuv schopnost dýchat za každých podmínek. Díky membránám se přímo v obuvi nedrží vlhkost, obuv snadno schne a přináší tak svému nositeli pohodlí pro chodidla. Pozor byste si měli dávat hlavně na to, jak moc je obuv tvrdá a jak moc má tvrdou podrážku.

Kvalitní vojenská obuv by měla být vysoká buď po kotník, ale v případě, že v obuvi pravidelně vyrážíte do terénu, rozhodně volte obuv daleko vyšší. Obecně platí, že vojenská obuv by měla být vysoká alespoň nad kotníky. Pevnost a tvrdost obuvi zajišťuje, že bude noha za každých okolností dokonale fixována a ochráněna i ve velmi náročném terénu.

Vložil Armádní obuv | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenský spacák

Vhodný spací pytel seženete v současné době už poměrně snadno. Dokonce i za velmi příznivou cenu. To platí pochopitelně i o vojenském vybavení, bez kterého by nejen vojáci, ale i normální osoby nedali ani krok. Vojenské spacáky totiž dokonale poslouží nejen na misích nebo vojenských cvičení, ale i například při dlouhých výletech do přírody, která jak všichni velmi dobře víme, umí dát člověku za vyučenou. Vojenské spacáky se totiž od těch klasických liší zejména svou funkčností.

Vojenské spacáky většinou v klasických prodejnách s outdoor vybavením nekoupíte, ale naprosto bez problémů je seženete například v kamenných prodejnách zaměřených na vojenské vybavení nebo na internetu, v e-shopech, kde je mnohdy daleko větší výběr. Rozhodujete-li se mezi klasickým spacákem za pár stovek a mezi tím vojenským, který může stát dokonce i několik tisíc, rozhodně si připlaťte a spolehněte se na ten vojenský. Zajistíte si tak dokonalé pohodlí při každém spaní venku a navíc vám i v tom nejhorším počasí zajistí teplo pro celé tělo.

Vojenské spacáky jsou totiž daleko teplejší, než jakékoli klasické spacáky. Navíc jsou schopny odolávat i těm nejhorším podmínkám počasí.

Kvalitní vojenské spacáky jsou vyrobeny z antialergenních materiálů, jsou velmi prodyšné, zadržují teplo a hlavně odpuzují vlhkost, čímž zaručují, že budete za každých okolností v teple. Je velmi důležité, abyste vybírali takové spací pytle, které mají anatomickou zatahovací kapuci, kterou si podle potřeby během spánku můžete natáhnout na hlavu. Navíc byste velmi měli dbát na to, aby byl vojenský spacák zabalen do obalu, který jej zmenší a tím pádem se vám spacák vejde i do menších vojenských batohů. Optimální hmotnost takových vojenských spacáků je okolo 1,5 kg.

Vložil Armádní vybavení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Vojenské kanady

Bez správné a hlavně kvalitní vojenské obuvi by se obešel v současné době asi jen málokterý příslušník armády. O vojenské obuvi už toho bylo namluveno hodně, ale v čem je vlastně jejich největší přednost? Vojenské kanady totiž nezajišťují jen absolutní pevnost pro nohy během výcviku, ale i v akci. Díky kvalitní vojenské obuvi jsou nohy bezpečně chráněny v jakýchkoli podmínkách.

Nejde ale jen o vojenské kanady, ale o jakoukoli obuv, která j přímo určena pro příslušníky armády. Pro výběr vhodné obuvi navíc platí hned několik pravidel, které je vhodné zohlednit při výběru. Jedním z nich je výška obuvi. Vojenské kanady by měly být buď kotníkové nebo vyšší, jinak prakticky pro vojáky nemají smysl. Dále je dobré, abyste brali v potaz tvrdost podrážky a obuvi jako takové.

Pochopitelně jde hlavně o to, co každému individuálně vyhovuje a nejlepší jsou kanady, které jsou střední tvrdosti. Zajišťují tak optimální pohodlí a navíc velmi dobře ochrání. Vše ale závisí i na tom, jak jsou pro vás boty pohodlné, zda na některých místech nedřou apod. Nezapomínejte, že často do obuvi musí voják během výcviku nebo mise dát i silnější ponožku a podle toho je třeba vybrat správnou velikost. Obuv nesmí za žádných okolností tlačit ani být na některých místech nepohodlná.

Ať už jde o jakoukoli vojenskou obuv, vždy platí, že musí být dostatečně kvalitní a její nositel si ji musí předem vyzkoušet. Jen tak totiž můžete zakoupit vhodnou obuv, která vám navíc bude dlouho sloužit.

A to pochopitelně neplatí jen o kanadách, ale i jiné vojenské obuvi.

 

Vložil Armádní obuv | Štítek , , | Zanechat komentář

Armádní dýmovnice

Dostat se k armádním dýmovnicím není ani zdaleka nemožné. Legálně si je v současné době můžete zakoupit na internetu, například v různých inzercích, které se nemusí zaměřovat jen na prodej armádních potřeb. Obecně je ale velmi dobře známo, že se dýmovnice užívají pouze pro armádní účely. Pokud by snad s dýmovnicí přišel do styku obyčejný člověk, mohlo by snadno dojít k velmi vážným zraněním, které vyžadují péči odborného lékaře. I z tohoto důvodu je nutné, pokud máte v plánu použít dýmovnici pro profesionální použití, abyste si předem zjistili, jak je s ní doporučeno zacházet. Ačkoli totiž dýmovnice vypadají na první pohled stejně, použití ani zdaleka stejné být nemusí a případný efekt už vůbec ne.

Nejvíce používané jsou dýmovnice zabalené do pevného papírovém tubusu, které se u nás používají nejčastěji, nejčastěji jsou i prodávány a navíc je jejich použití zcela schváleno státem. V poslední době se ale velmi mluví o dýmovnicích, které jsou nazývány jako značkovací. Značkovací dýmovnice nejsou hlučné – záleží samozřejmě na typu, některé hlučné být mohou, ale většinou jen minimálně. Při výrobě dýmovnice se klade velký důraz hlavně na to, aby byly jednoduché na obsluhu a v případě komplikací se minimalizoval počet možných zranění.

Pokud nekupujete dýmovnice v originálních prodejnách, především byste si měli dát pozor na to, jaké datum je uvedeno na obalu. Pokud je dýmovnice staršího data, než je původně uvedeno, rozhodně byste se jejímu použití měli vyhnout!

Vložil Vojenská technika | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní hodinky

Hodinky rozhodně nejsou v dnešní době jen pěkným doplňkem, který si na sebe můžete brát denně nebo jej naopak vytáhnout jen při slavnostních příležitostech. Vzácným příkladem jsou právě armádní hodinky, které nejsou ani tak na ozdobu a jako doplněk, ale především slouží jako ukazatel času a dalších potřebných dat během mise. Vojenské hodinky ale umí být i velmi elegantní a lze je pořídit jak pro ženy, tak i pro muže.

Armádní hodinky by měly především splňovat celou řadu základních vlastností, bez kterých by se běžný voják jen velmi těžko obešel. Vodotěsnost je absolutní samozřejmost, kterou v dnešní době splňují kdejaké značkové a velmi elegantní i luxusní hodinky.

V případě armádních hodinek je ale sloupec voděodolnosti opravdu velmi vysoký a hodinky by tak ve vodě měly vydržet i několik desítek minut. Zároveň je nutné zmínit jejich výhodu – může si je pořídit prakticky kdokoli, komu se vojenské hodinky opravdu líbí, protože ačkoli jsou určené do náročných podmínek, vypadají velmi dobře a lze je nosit běžně a denně.

Armádní hodinky vám zaručí absolutní spolehlivost a to i za těch nejhorších podmínek. Dokonale odolávají jakémukoli klimatu a nejsou jen ukazatelem přesného času. K dispozici mají celou řadu funkcí a nutno zmínit, čím lepší hodinky a jejich funkce, tím vyšší je i jejich cena, která by se mohla vyšplhat i na deseti tisíce.

Jedny z nejkvalitnějších armádních hodinek se vyrábějí ve Švýcarsku a u nás jsou prodávány opravdu jen velmi zřídka. Jde o světoznámou značku Victorinox Swiss Army, která má velmi bohatou historii a sahá až do současnosti.

Vložil Pro výcvik i na misi | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní obuv

Kvalitní a pevné armádní boty jsou více méně to nejdůležitější, co by měl každý člen armády mít ve svém základním vybavení. Jedny z nejvíce používaných jsou bezpochyby armádní boty kožené, které pro uživatele přináší jak výhody, tak nevýhody. Ostatně stejně, jako je tomu u jiných materiálů, ze kterých jsou běžně vyráběny armádní boty.

Základní vlastností každých armádních bot je, že jsou daleko odolnější než jakékoli boty na běžné nošení. Není se v zásadě ani čemu divit, protože tento typ obuvi musí vydržet daleko náročnější podmínky, než běžná obuv a navíc se s nimi vojáci pohybují i ve složitějším terénu.

Výběr vhodných bot ale není ani zdaleka jednoduchým úkolem a platí to dvojnásobek, pokud armádní obuv vybíráte úplně poprvé a bez pomoci.

Nejde jen výběr vhodné velikosti obuvi, ale i o výběr materiálu, který by měl být první faktorem při výběru. Většina vojáků se ale stejně nakonec rozhodne pro kombinaci kožených a nylonových materiálů, které mají ty nejlepší vlastnosti – jsou dokonale prodyšné, zajišťují pohodlí pro chodidla i pro prsty v přední části. Pozornost byste měli věnovat i špičce boty. Ty bývají vyráběny buď z oceli nebo v posledních letech i z tvrdého plastu – materiál ovlivňuje především váhu obuvi nikoli její životnost nebo odolnost.

Při výběru byste měli věnovat pozornost hlavně tomu, kolik má bota na sobě švů. Pokud je jich dost, snadno by se vám mohlo stát, že bude následně do bot zatékat a bude se v nich držet pravidelně vlhkost. Dbejte proto i na ty nejmenší detaily.

Vložil Armádní vybavení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Armádní batoh

Kvalitní a dokonale prostorný batoh je nezbytnou součástí pro každého člena armády a to zejména v případě, že je nucen vydat se do přírody, náročných podmínek nebo na jakkoli dlouhou trasu. Armádní batohy jsou známé po celém světě a díky tomu, že jsou natolik spolehlivé, prostorné a funkční, používají ji i všichni vojáci.  A to nejen ti, kteří pravidelně vyjíždějí na misi.

Armádní batohy jsou velice často nazývány i jako taktické batohy a důvod k tomu názvu je pochopitelně velmi snadný. Armádní batohy mají poměrně velké množství různých menších kapes, které perfektně slouží uživateli k uložení drobností, které by ve velké kapse našel jen velmi těžko.

Samozřejmě záleží i na tom, jak je batoh situovaný, jak vypadá a jaké je jeho vnitřní i vnější uspořádání. V neposlední řadě nutné zmínit i jejich vysokou odolnost.

Armádní batohy jsou nejen spolehlivé, ale během mise musí často odolávat i těm nejhorším podmínkám, které počasí často pro vojáky připraví. A nejde samozřejmě jen o počasí, náročné trasy a to všechno, dává bezpochyby vojenskému vybavení velmi zabrat. Batoh tak musí být nepromokavý a především ergonomický, aby zajišťoval pro svého nositele to největší pohodlí. Dlouhé trasy dávají velmi zabrat nejen nohám, ale i zádovým svalům, které posléze začínají bolet. V rámci armádních batohů rozhodně dbejte na velikost. Čím větší batoh, tím to je rozhodně lepší. Pokud jste si za batoh ochotni připlatit, tak jedině dobře.

Vložil Pro výcvik i na misi | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní trička

Armádní motivy vždycky byly a pravděpodobně i vždy budou velmi oblíbené. Více méně se tak není čemu divit, že v současné době je možné narazit i na klasické prodejny armádního oblečení, které nejsou určeny jen pro členy armády a pro vojáky. Vybrané armádní tričko si totiž můžete nechat bez problémů dokonce i potisknout. A motiv může být přesně takový, jaký si jej sami vyberete.

Ať už se vám armádní trička líbí nebo ne, v jednom si můžete být absolutně jisti. Trička i jakékoli oblečení, které si nese název armádní, je bezpochyby velmi odolné a především kvalitní, protože musí bez problémů obstát i v těch nejhorších podmínkách. To pochopitelně platí jak o armádním oblečení pro muže i pro ženy. Nabídka triček i jiného oblečení je opravdu velmi široká a věřte, že i v tomto druhu sortimentu je rozhodně z čeho vybírat.

Armádní trička a další oblečení nebo potřeby pro armádní členy je možné zakoupit zejména ve specializovaných prodejnách.

Ty najdete jak na internetu, tak i jako kamenné pobočky prakticky v každém větším městě u nás. Armádní oblečení, ať už pro ženy nebo pro muže, je navíc možné zakoupit v různých velikostech a to samé platí i například o obuvi, která by se rozhodně měla předem vyzkoušet.

Ve vojenských prodejnách jsou k dispozici vojenské bundy, funkční vojenské prádlo, které se perfektně hodí i pro ty nejhorší podmínky, ale i například kvalitní vojenskou obuv nebo doplňky.

Vložil Vojenské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář